Ottelut / Games 2010 - 2011

SARJATAULUKKO 20.03.2011

 

Joukkue / TeamGWLPoints
EBT2219338
Petäjä2217534
LePy Orangemen2216632
KY-Kori2215730
MaSu2213926
Superit2213926
Ravens2212924
ToPoLa 12291318
Los Pakilas Lakers2271514
El Tahto224188
12-Pack223196
Kolmoskori223196

 

OTTELUTULOKSET / GAME RESULTS; 2010 - 2011

KEVÄTKAUSI / SPRING SEASON 2011:

  • 12.03. EBT - 12-Pack: 111-81 (58-37). Erät / quarters: 29-18, 29-19, 27-18, 26-26.
  • 07.03. El Tahto - EBT: 56-109 (39-44). Erät / quarters: 18-20, 21-24, 12-31, 5-34.
  • 05.03. ToPoLa 1 - EBT: 61-94 (32-52). Erät / quarters: 16-27, 16-25, 13-23, 16-19.
  • 20.02. EBT - Superit: 99-60 (51-16). Erät / quarters: 23-10, 28-6, 24-27, 24-17.
  • 18.02. EBT - MaSu: 76-67 (35-35). Erät / quarters: 21-15, 14-20, 28-19, 13-13.
  • 09.02. Kolmoskori - EBT: 63-101 (30-52). Erät / quarters: 20-29, 10-23, 19-19, 14-30.
  • 06.02. EBT - Ravens: 110-65 (54-23). Erät / quarters: 27-14, 27-9, 26-12, 30-30.
  • 27.01. KY-Kori - EBT: 67-60 (33-32). Erät / quarters: 17-19, 16-13, 19-10, 15-18.
  • 23.01. EBT - Petäjä: 75-64 (32-39). Erät / quarters: 16-21, 16-18, 24-16, 19-9.
  • 16.01. LePy Orangemen - EBT: 54-63 (29-37). Erät / quarters: 21-22, 8-15, 13-7, 12-19.
  • 09.01. EBT - Los Pakilas Lakers: 85-56 (44-23). Erät / quarters: 23-14, 21-9, 19-19, 22-14.

SYYSKAUSI / FALL SEASON 2010:

  • 19.12. MaSu - EBT: 80-75 (43-38). Erät / quarters: 27-19, 16-19, 24-16, 13-21.
  • 11.12. 12-Pack - EBT: 69-94 (38-48). Erät / quarters: 19-22, 19-26, 31-29, 10-17.
  • 05.12. EBT - ToPoLa 1: 84-60 (36-23). Erät / quarters: 17-15, 19-8, 18-18, 28-19.
  • 28.11. EBT - Kolmoskori: 112-77 (46-44). Erät / quarters: 28-24, 18-20, 34-16, 23-16.
  • 21.11. Superit - EBT: 87-83 (42-45). Erät / quarters: 22-26, 20-19, 25-20, 20-18.
  • 12.11. EBT - El Tahto: 105-48 (48-19). Erät / quarters: 21-6, 27-13, 33-11, 24-18.
  • 06.11. Ravens - EBT: 73-89 (39-43). Erät / quarters: 17-23, 22-20, 23-28, 11-18.
  • 31.10. EBT - KY-Kori: 70-64 (29-31). Erät / quarters: 14-10, 15-21, 20-19, 21-14.
  • 24.10. Petäjä - EBT: 84-91 (38-49). Erät / quarters: 22-30, 16-19, 28-16, 18-25.
  • 17.10. EBT - LePy Orangemen: 81-63 (41-32). Erät / quarters: 15-17, 26-15, 27-15, 13-16.
  • 09.10. Los Pakilas Lakers - EBT: 71-82 (37-53). Erät / quarters: 23-29, 14-24, 15-7, 19-22.

 

NOUSUKARSINNAT / QUALIFICATION ROUND'S 2010 - 2011

 KIERROS 1 / 1st ROUND (9. - 10.4.2011):

A-turnaus / A-tournament

  • 10.04. EBT - Visa Basket: 100-46 (37-24). Erät / quarters: 24-14, 13-10, 34-11, 29-11.
  • 10.04. Visa Basket - Räppä: 97-90 (49-51). Erät / quarters: 21-21, 28-30, 21-25, 27-14.
  • 10.04. Räppä - EBT: 77-102 (33-48). Erät / quarters: 19-23, 14-25, 19-28, 25-26.

B-turnaus / B-tournament

  • 09.04. Härät - LePy Orangemen: 91-57 (46-28).
  • 09.04. LePy Orangemen - PuB: 76-87 (44-48).
  • 09.04. PuB - Härät: 88-78 (36-39).

Ensimmäisen karsintavaiheen lohkovoittajat PuB ja EBT pelaavat kaudella 2011 - 2012 eteläisen alueen 2-divarissa. Both tournament winners PuB and EBT will play in southern area's 2nd division next season (2011 - 2012).

KIERROS 2 / 2nd ROUND (16. - 17.4.2011):

  • 16.04. Härät - Visa Basket: 20-0.
  • Räppä - LePy Orangemen (kokonaissijat 5. ja 6.)

Toisen karsintavaiheen joukkueet ovat siis ensimmäisen kierroksen lohkokakkoset ja -kolmoset; jotka pelaavat yhden ottelun edellisellä kierroksella paremmin sijoittuneen kotikentällä (pisteet / korisuhde).

M2D:tä täydennetään tämän sijaluokittelun perusteella tarpeen mukaan ennen kautta 2011 - 2012.

PELIPAIKKOJEN OSOITTEET / GAME PLACE ADDRESSES
  • Espoonlahden urheiluhalli: Rehtorintie 11; 20360 ESPOO.
  • Kampin liikuntakeskus (-halli): Malminkatu 3; 00100 HELSINKI.
  • Kisahalli; B-puoli: Paavo Nurmen Kuja 1 D; 00250 HELSINKI:
  • Kokonhalli: Jääkiekkotie 3; 06400 PORVOO.
  • Lauttasaaren yhteiskoulu: Isokaari 19; 00200 HELSINKI.
  • Leppävaaran liikuntahalli: Veräjäpellonkatu 8 B; 02650 ESPOO.
  • Malmin liiketalousopisto (Helmi Center): Hietakummuntie 1; 00700 HELSINKI (parkkipaikoille Latokartanontien kautta / driving to parking places via Latokartanontie).
  • Malmin palloiluhalli: Siemenkuja 3; 00700 HELSINKI.
  • Riihimäen kauppaoppilaitos (Suomen ympäristö-opisto):  Kalevankatu 5-11; 11100 RIIHIMÄKI.
  • Tapiolan urheiluhalli: Urheilupuistontie 2; 02200 ESPOO.
  • Vehkolan palloiluhalli (koulu): Männikkötie 6; 05830 HYVINKÄÄ.