Ottelut ja linkit / Games and links

Kauden otteluennakot ja mahdolliset -raportit löytyvät vasemmalta omilta alasivuiltansa, käykäähän väijymässä.
MIESTEN I-DIVISIOONA B                      OTTELUOHJELMA 2015 - 2016                     ESPOO BASKET TEAM 
KierrosPväPvmKoti VierasKelloPaikka
Kierros 1Su04.10.Espoo Basket Team-PuHu17:00Opinmäen koulu
Kierros 2Su 11.10. Namika LappeenrantaEspoo Basket Team15:00 Lappeenrannan urheilutalo
Extra 2Ke14.10.HNMKY U23-Espoo Basket Team18:30Malmin palloiluhalli
Kierros 3 Su 18.10. Espoo Basket TeamLahti Basketball17:00 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 4 Pe23.10. Espoo Basket Team Ura Basket 18:45Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 5 Su25.10. PeU-BasketEspoo Basket Team 17:00 Perniön liikuntahalli
Kierros 6 Su 01.11. Espoo Basket TeamKaU Koris17:00 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 7 Su 08.11. Hyvinkään PontevaEspoo Basket Team17:00 Martinhalli 
Kierros 8 Su 15.11. Espoo Basket TeamTurun NMKY17:00 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 9 Su 22.11. Vaasan Salama Espoo Basket Team 17:00 Variskan koulu (yläaste)
Kierros 10Su 29.11. Espoo Basket Team Raholan Pyrkivä17:00 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 11Pe04.12. Tapiolan HonkaEspoo Basket Team 18:30 Tapiolan urheiluhalli
Kierros 12Ma14.12. Espoo Basket TeamKorikouvot19:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 13Su 20.12. KTPEspoo Basket Team17:00 Karhuvuoren urheilutalo
Kierros 15 Su 10.01.Espoo Basket TeamNamika Lappeenranta13:30 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 16 Ke13.01. Lahti BasketballEspoo Basket Team18:30 Suurhalli Areena
Extra 16Su17.01.Espoo Basket Team-HNMKY U2315:00Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 14To21.01. PuHuEspoo Basket Team 18:30 Martinlaakson koulu
Kierros 17Su 24.01. Ura BasketEspoo Basket  Team17:00 Littoisten monitoimitalo
Kierros 18Su31.01. Espoo Basket TeamPeU-Basket17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 19Pe05.02. KaU KorisEspoo Basket Team18:30 Karkkilan liikuntahalli 
Kierros 20Su07.02. Espoo Basket Team Hyvinkään Ponteva17:00 Espoonlahden urheiluhalli 
Kierros 21 Su 14.02. Turun NMKYEspoo Basket Team17:00 Nunnavuoren palloiluhalli 
Kierros 22Su21.02.Espoo Basket Team-Vaasan Salama15:00Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 23Su28.02.Raholan Pyrkivä-Espoo Basket Team16:00Tammelan palloiluhalli
Kierros 24Pe04.03.Espoo Basket Team-Tapiolan Honka18:45Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 25Su06.03.Korikouvot-Espoo Basket Team15:00Mansikka-ahon urheiluhalli
Kierros 26Su13.03.Espoo Basket Team-KTP17:00Espoonlahden urheiluhalli

 

MIESTEN I-DIVISIOONA B                                 HARJOITUSPELIT                                (ESPOO BASKET TEAM) 
OtteluPväPvmKoti VierasKelloPaikka
1.Su20.09.HNMKY U23-Espoo Basket Team13:30Malmin palloiluhalli
2.Pe25.09.Tapiolan Honka-Espoo Basket Team19:45Summahalli
3.      

 

PELAAJAKOHTAISET TILASTOT

 

PELIPAIKAT / GAME ARENAS

* Espoonlahden urheiluhalli: Rehtorintie 11, 02360 ESPOO

* Karhuvuoren urheilutalo: Ututie 4, 48350 KOTKA

* Karkkilan liikuntahalli: Anttilankatu 4-6, 03600 KARKKILA

* Lappeenrannan urheilutalo: Pohjolankatu 29, 53100 LAPPEENRANTA

* Littoisten monitoimitalo: Tallakatu 2, 20660 LITTOINEN

* Malmin palloiluhalli: Siemenkuja 3, 00700 HELSINKI

* Mansikka-ahon liikuntahalli: Huovihongantie 5, 45200 KOUVOLA

* Martinhalli: Martintorinkuja 2, 05810 HYVINKÄÄ

* Martinlaakson koulu: Martinlaaksonpolku 4, 01620 VANTAA

* Nunnavuoren palloiluhalli: Piiparinpolku 19, 20360 TURKU

* Opinmäen koulu: Lillhemtintie 1, 02550 ESPOO

* Perniön liikuntahalli: Erveläntie 16, 24000 PERNIÖ

* Suurhalli Areena: Salpausselänkatu 7, 15110 LAHTI

* Tammelan palloiluhalli: Ilmarinkatu 17, 33500 TAMPERE

* Tapiolan urheiluhalli: Urheilupuistontie 2, 02200 ESPOO

* Variskan yläaste: Vanhan Vaasankatu 20, 65370 VAASA