Ottelut ja linkit / Games and links

Kauden otteluennakot ja mahdolliset -raportit löytyvät vasemmalta omilta alasivuiltansa, käykäähän väijymässä.
MIESTEN I-DIVISIOONA B                                 HARJOITUSOTTELUT                                (ESPOO BASKET TEAM) 
OtteluPväPvmKoti VierasKelloPaikka/Tulos
1.La20.08.EBT Farmi-Espoo Basket Team11:15Espoonlahti, 50-90 (30-42)
2.La17.09.HNMKY-Espoo Basket Team15:30Malmin palloiluhalli, 71-63 (43-36)
3.Pe23.09.HyPo-Espoo Basket Team18:20Martinhalli, 70-84 (28-42)
4.Ti27.09.Espoo Basket Team-MuKi20:30Espoonlahti, 85-72 (42-32)
5.Ke04.01.Espoo Basket Team-EBT Farmi20:40Espoonlahti, 87-47 (34-23)

 

MIESTEN I-DIVISIOONA B                      OTTELUOHJELMA 2016 - 2017                     ESPOO BASKET TEAM 
KierrosPväPvmKoti VierasKelloPaikka/Tulos
Kierros 1Su02.10.Espoo Basket Team-Jyväskylän Weikot17:00Espoonlahti, 80-61 (45-25)
Kierros 2Su 09.10. Raholan PyrkiväEspoo Basket Team18:00 Tesoma, 90-86 (39-46)
Kierros 3Su16.10.Espoo Basket Team-Ura Basket17:00Espoonlahti, 83-55 (32-27)
Kierros 4Su 23.10. Munkkiniemen KisapojatEspoo Basket Team18:00 Munkkiniemi, 57-63 (36-28)
Kierros 5Su30.10. Espoo Basket Team Hyvinkään Ponteva17:00Espoonlahti, 100-95 (34-55)
Kierros 19Pe04.11. Espoo Basket TeamNamika Lappeenranta19:00 Espoonlahti, 82-78 (41-27)
Kierros 20Su 06.11. Kristika TurkuEspoo Basket Team14:00 Nunnavuori, 83-65 (50-19)
Kierros 8Su 13.11. PuHuEspoo Basket Team17:00 Martinlaakso, 94-86 (44-47)
Kierros 9Ti15.11. Espoo Basket TeamKorikouvot19:00 Espoonlahti, 72-74 (39-39)
Kierros 10Su 27.11. PeU-BasketEspoo Basket Team 17:00 Perniö, 70-74 (37-43)
Kierros 12Su 04.12. Espoo Basket Team Helsingin NMKY17:00 Espoonlahti, 72-66 (38-32)
Kierros 13Pe09.12. KarkkilaEspoo Basket Team 18:30 Karkkila, 60-75 (32-42)
Kierros 14Su18.12. Jyväskylän WeikotEspoo Basket Team18:30 Jyväskylä, 51-72 (26-30)
Kierros 15Su 08.01. Espoo Basket TeamRaholan Pyrkivä17:00 Espoonlahti, 78-88 (42-44)
Kierros 16Pe13.01.Helsingin NMKYEspoo Basket Team18:30 Malmi, 76-84 (40-40)
Kierros 17Su15.01. Espoo Basket TeamMunkkiniemen Kisapojat17:00 Espoonlahti, 79-69 (41-32)
Kierros 18Su22.01.Hyvinkään Ponteva-Espoo Basket Team15:00Martinhalli, 73-103 (39-48)
Kierros 6Su29.01. Namika LappeenrantaEspoo Basket Team 17:00 Lappeenranta, 73-100 (41-46)
Kierros 7Su 05.02. Espoo Basket TeamKristika Turku17:00 Espoonlahti, 63-80 (27-44)
Kierros 21Pe10.02. Espoo Basket TeamPuHu19:00 Espoonlahti, 80-95 (44-47)
Kierros 22Su12.02. KorikouvotEspoo Basket Team17:00 Mansikka-aho, 89-74 (45-40)
Kierros 23Su19.02. Espoo Basket Team PeU-Basket17:00 Espoonlahti, 89-72 (39-43)
Kierros 25Pe03.03. Ura BasketEspoo Basket Team18:30 Littoinen, 97-79 (54-32)
Kierros 26Su05.03.Espoo Basket Team-Karkkila17:00Espoonlahti, 78-82 (37-35)

 

MIESTEN I-DIVISIOONA B                  PLAYOFFS-OTTELUT                   2016-2017
KierrosPväPvmKoti VierasKelloPaikka
1. välieräKe8.3. - 18:30 
2. välieräPe10.3. - 18:30 
3. välierä Su12.3.  - 17:00  
4. välierä*Ti14.3. -  18:30 
5. välierä*To16.3. - 18:30 
1. finaaliSu 19.3. -  17:00 
2. finaaliTi21.3. - 18:30 
3. finaaliTo23.3. - 18:30 
4. finaali*La25.3. - 17:00 
5. finaali*Ma27.3. - 18:30 
1. divarikarsintaTo30.3. - 18:30 
2. divarikarsintaSu2.4. - 17:00 
3. divarikarsinta*Ke5.4. - 18:30 
* Tarvittaessa       

 

PELAAJAKOHTAISET TILASTOT

 

PELIPAIKAT / GAME VENUES

* Espoonlahden urheiluhalli: Rehtorintie 11, 02360 ESPOO

* Jyväskylän monitoimitalo: Kuntoportti 3, 40700 JYVÄSKYLÄ

* Karkkilan liikuntahalli: Anttilankatu 4-6, 03600 KARKKILA

* Lappeenrannan urheilutalo: Pohjolankatu 29, 53100 LAPPEENRANTA

* Littoisten monitoimitalo: Tallakatu 2, 20660 LITTOINEN

* Malmin palloiluhalli: Siemenkuja 3, 00700 HELSINKI

* Mansikka-ahon liikuntahalli: Huovihongantie 5, 45200 KOUVOLA

* Martinhalli: Martintorinkuja 2, 05810 HYVINKÄÄ

* Martinlaakson koulu: Martinlaaksonpolku 4, 01620 VANTAA

* Munkkiniemen yhteiskoulu: Laajalahdentie 21, 00330 HELSINKI

* Nunnavuoren palloiluhalli: Piiparinpolku 19, 20360 TURKU

* Perniön liikuntahalli: Erveläntie 16, 24000 PERNIÖ

* Tesoman palloiluhalli: Tesoman valtatie 46, 33310 TAMPERE