Ottelut ja linkit / Games and links

Kauden otteluennakot ja mahdolliset -raportit löytyvät vasemmalta omilta alasivuiltansa, käykäähän väijymässä.
MIESTEN I-DIVISIOONA B                                 HARJOITUSOTTELUT 2017 - 2018                               ESPOO BASKET TEAM
OtteluPväPvmKoti VierasKelloPaikka/Tulos
1.Ke23.08.Espoo Basket Team-Aalto-Basket20:30Espoonlahti, 85-62 (44-32)
2.Pe01.09.ToPo-Espoo Basket Team18:00Kisahalli, EBT -10
3.Pe15.09.Espoo Basket Team-Porvoon Tarmo20:30Espoonlahti, 62-66 (28-33)
4.Su17.09.  Espoo Basket Team-PuHu16:00Espoonlahti, 96-85 (45-44)
5.Pe22.09.Espoo Basket Team-Helsingin NMKY20:30Espoonlahti, 92-71 (36-36)

 

MIESTEN I-DIVISIOONA B                      OTTELUOHJELMA 2017 - 2018                      ESPOO BASKET TEAM 
KierrosPväPvmKoti VierasKelloPaikka/Tulos
Kierros 1Ti03.10.Munkkiniemen Kisapojat-Espoo Basket Team19:00Munkkiniemi, 93-66 (45-33)
Kierros 2Su 08.10. Espoo Basket TeamJyväskylän Weikot17:00 Espoonlahti, 71-65 (33-30)
Kierros 3Su15.10.LoKoKo Bisons-Espoo Basket Team17:00Loimaa, 97-72 (55-43)
Kierros 4Su 22.10. Espoo Basket TeamÄänekosken Huima17:00 Espoonlahti, 65-75 (30-33)
Kierros 5Su29.10. Hyvinkään PontevaEspoo Basket Team17:00Martinhalli, 82-68 (42-40)
Kierros 6Su05.11. Espoo Basket TeamPuHu17:00 Espoonlahti, 81-58 (34-23)
Kierros 7Su 12.11. KarkkilaEspoo Basket Team17:00 Karkkila, 69-68 (37-44)
Kierros 8Su 19.11. Espoo Basket TeamHelsingin NMKY17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 20Su26.11. Espoo Basket TeamAalto-Basket17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 10Su 03.12. Raholan PyrkiväEspoo Basket Team 17:00 Tesoman palloiluhalli
Kierros 11Su 10.12. Espoo Basket Team PeU-Basket17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 12Su17.12. Espoo Basket TeamMunkkiniemen Kisapojat17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 13Su07.01. Jyväskylän WeikotEspoo Basket Team17:00 Jyväskylän monitoimitalo
Kierros 14Su 14.01. Espoo Basket TeamLoKoKo Bisons17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 15Su21.01.Äänekosken HuimaEspoo Basket Team17:00 Äänekosken liikuntatalo
Kierros 16Su28.01. Espoo Basket TeamHyvinkään Ponteva17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 17Su04.02.PuHu-Espoo Basket Team17:00Martinlaakson koulu
Kierros 18Su11.02. Espoo Basket TeamKarkkila17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 19Su 18.02. Helsingin NMKYEspoo Basket Team16:00 Malmin palloiluhalli
Kierros 9La24.02. Aalto-BasketEspoo Basket Team17:00 Leppävaaran liikuntahalli
Kierros 21Su04.03. Espoo Basket TeamRaholan Pyrkivä17:00 Espoonlahden urheiluhalli
Kierros 22Su11.03. PeU-BasketEspoo Basket Team17:00 Perniön liikuntahalli

 

MIESTEN I-DIVISIOONA B                  PLAYOFFS-OTTELUT                   2017-2018
KierrosPväPvmKoti VierasKelloPaikka
1. puolivälieräKe14.3. - 18:30 
2. puolivälieräPe16.3. - 18:30 
3. puolivälierä*Su18.3.  - 17:00  
1. välieräKe21.3. - 18:30 
2. välieräLa24.3. - 17:00 
3. välieräTi27.3. - 18:30 
4. välierä*To29.3. - 18:30 
5. välierä*La31.3. - 17:00 
1. finaaliTi3.4. - 18:30 
2. finaaliPe6.4. - 18:30 
3. finaaliMa9.4. - 18:30 
4. finaali*To12.4. - 18:30 
5. finaali*La14.4. - 17:00 
* Tarvittaessa       

 

JOUKKUEIDEN KOTISIVUT

 

PELIPAIKAT / GAME VENUES

 

* Espoonlahden urheiluhalli: Rehtorintie 11, 02360 ESPOO

* Jyväskylän monitoimitalo: Kuntoportti 3, 40700 JYVÄSKYLÄ

* Karkkilan liikuntahalli: Anttilankatu 4-6, 03600 KARKKILA

* Leppävaaran liikuntahalli: Veräjäpellonkatu 8, 02600 ESPOO

* Loimaan liikuntahalli: Puistokatu 16, 32200 LOIMAA

* Malmin palloiluhalli: Siemenkuja 3, 00700 HELSINKI

* Martinhalli: Martintorinkuja 2, 05810 HYVINKÄÄ

* Martinlaakson koulu: Martinlaaksonpolku 4, 01620 VANTAA

* Munkkiniemen yhteiskoulu: Laajalahdentie 21, 00330 HELSINKI

* Perniön liikuntahalli: Erveläntie 16, 24000 PERNIÖ

* Tesoman palloiluhalli: Tesoman valtatie 46, 33310 TAMPERE

* Äänekosken liikuntatalo: Koulumäenkatu 2, 44100 ÄÄNEKOSKI